Figyelem! Elkezdődött az őszi kullancsszezon!

2015. szeptember 15.

A hűvösebb idő beálltával aktívabbá válnak a kullancsok is. Ez látható az Állatkórház betegforgalmában is.

Naponta egyre több babesiosist diagnosztizálunk. A babesiosis egy súlyos, kullancsok által terjesztett súlyos betegség, amelyről itt Babesiosis olvashat többet.

Fontos a megelőzés, a kullancsok elleni védelem, amelyet tablettával, jó minőségű nyakörvekkel és rácseppentő készítményekkel érhetünk el. A védekezés ellenére egy-egy séta után nézzük át alaposan a kutyának, hiszen minél hamarabb távolítjuk el a kullancsot, annál kisebb a valószínűsége, hogy átadja a fertőzést. Tünetek esetén (étvágytalanság, bágyadtság, véres vizelet) azonnal forduljunk állatorvoshoz.

Egyéb kérdésével keresse az Állatkórház munkatársait!