A nyulak védőoltása mixomatózis ellen

2013. március 25.

A nyulak veszélyes, szúnyog által terjesztett betegsége a mixomatózis. A betegséget vírus okozza.

nyulak védőoltásaA kórokozó a fejen, szemhéjakon, száj környékén és a füleken okoz vizenyős duzzanatokat, göböket, pörköket. Orrfolyás, könnyezés, étvágytalanság, és bágyadtság jellemzi még a betegséget. Sajnos az esetek egy jelentős részében a legyengülés miatt a nyulak tüdőgyulladásban elpusztulhatnak.

Mivel a betegséget a szúnyogok terjesztik, ezért a megelőző védőoltást érdemes még a szúnyogok aktivitása előtti időszakban beadatni. A kis nyuszik már 6-8 hetes korban olthatók. Ha még nem kapott a nyuszi oltást, úgy 3 hét múlva meg kell ismételni. A rendszeres, évenkénti oltással megelőzhetjük, hogy a mixomatózis vírusa megbetegítse nyuszinkat.

Megjelent: 8007 alkalommal Utoljára frissítve: 2013. április 09. 13:02
Értékelés:
(1 szavazat)