Endoszkópos szakrendelés az Állatkórházban

2013. szeptember 03.
Endoszkópos szakrendelés az Állatkórházban Endoszkópos szakrendelés az Állatkórházban

Az endoszkópos vizsgálat („tükrözés”) során olyan szervek megtekintése válik lehetővé, amelyeknek a vizsgálata az egyéb vizsgálómódszerekkel sokszor nem lehetséges vagy az eredmény nem kielégítő. Ezért mindenképpen szükséges ennek a vizsgálati lehetőségnek az ismerete.

Gyulladt nyálkahártya kutya légcsövében

Milyen szervek vizsgálata lehetséges endoszkóppal?

Kórházunkban jelenleg a felső légutak ( orrüreg, garatüreg, gége, légcső) és az emésztőrendszer felső szakaszának (szájüreg, nyelőcső, gyomor) vizsgálatát végezzük, de a közeljövőben az emésztőcsatorna további részeinek és a húgyutaknak a vizsgálatára is lesz lehetőség.


Milyen tünetek észlelése esetén lehet hasznos az endoszkópos vizsgálat?

Endoszkóppal az orrüregből eltávolított növényi rész

Az endoszkópos vizsgálat általában a felső emésztőrendszeri és/vagy felső légúti tünetek krónikus jelentkezése esetén szükséges, így a hosszan fennálló öklendezés, hányás, nyelési nehézség vagy orrfolyás, tüsszögés, köhögés, fulladás jelentkezésekor.


Milyen teendők szükségesek a vizsgálat előtt?

Mindenképp szükség van az előzetes telefonos időpontegyeztetésre és javasolt a személyes konzultáció is a tulajdonossal illetve a kezelő állatorvossal mielőtt a tükrözés megtörténne.

Toklász kutya orrüregében
Toklász kutya orrüregében

Megjelent: 6424 alkalommal Utoljára frissítve: 2016. február 01. 09:11
Értékelés:
(13 szavazat)