Megelőzhető-e a gyomorcsavarodás?

2018. október 01.

Közepes és nagytestű kutyák esetében az egyik legveszélyesebb, sürgősségi beavatkozást igénylő állapot a gyomorcsavarodás.

Ilyenkor az eleséggel vagy folyadékkal megtelt gyomor, a saját tehetetlenségénél fogva, ugrálás vagy hempergés következtében, rendellenes pozícióba kerül és a pangó tartalom mellett képződő gázok miatt extrém mód megnagyobbodik.

Ez az állapot kritikus a kutya szempontjából, azonnali ellátásra van szükség és az időben érkező segítség nélkül a kedvencünk életébe kerül.

Ennél a betegségnél is a megelőzésre kell helyezni a hangsúlyt, mivel egy egyszerű műtéti beavatkozással elkerülhető a tragédia. A gastropexia, magyarul a gyomor műtéti rögzítése, kiküszöböli a gyomor helyzetváltozásának a lehetőségét.

Állatkórházunkban jelenleg már laparoszópos módszerrel is elvégezhető a beavatkozás, így nem jár nagy méretű hasi sebbel az operáció.


Photo by Gabriel Jimenez on Unsplash