Orángután szállítás előtti vizsgálatai

2018. január 30.

Állatkerti állatok szállítása előtt különböző állatorvosi vizsgálatok elvégzése lehet indokolt.

A Nyíregyházi Állatparkból 2017. novemberében elköltözött egy orángután a németországi Osnabrück állatkertjébe. Ehhez a szállításhoz röntgen, ultrahang és egyéb laboratóriumi vizsgálatok mellett endoszkópos mintavételre is szükség volt, melyet a Nyíregyházi Állatpark állatorvosai a Nyíregyházi Oktató Állatkórház állatorvosaival együttműködve végeztek el.

A vizsgálat során endoszkóppal átnéztük a száj-, garatüreget, valamint a gégén keresztül a légcsövet és a főhörgők bejáratát. Ezt követően légúti átmosást, úgynevezett bronchoalveoláris lavage-t végeztünk, hogy a mélyebben található kisebb légutakból és léghólyagokból mintát nyerjünk. Az eredmények megfelelőnek bizonyultak a szállításhoz, így az állat novemberben útra kelhetett új otthonába.

kórházvezető állatorvos, klinikus kisállatgyógyász szak-állatorvos, ortopédia