Figyelem!! Itt az őszi kullancsszezon!

2013. szeptember 13.
Figyelem!! Itt az őszi kullancsszezon! Figyelem!! Itt az őszi kullancsszezon!

A kánikula befejeződése óta, újra megszaporodott a kullancsok száma háziállataink környezetében.

A kullancsok egy veszélyes, a kutyák életét is veszélyeztető betegséget a babesiosist okozzák. Ha kullancsot találtunk a kutyánkba, haladéktalanul távolítsuk el, majd figyeljünk, nem-e jelentkeznek a tünetek. Ilyen tünetek a bágyadtság, étvágytalanság, véres vizelet, hányás.

Beteg állatunknak minél hamarabb meg kell kapnia az ellenszert. A gyors kezelés nagyban növeli a betegség legyőzésének esélyét.

Fontos, hogy folyamatosan védekezzünk a betegségeket terjesztő kullancsok ellen. A nyakörves készítmények 4-8 hónapos védettséget, míg a rácseppentős, spot on készítmények 1 hónapos védettséget nyújtanak. A védekezés ellenére is célszerű a kutyákat rendszeresen sétáltatások, kirándulás után átnézni.

Egyéb kérdéseivel bátran forduljon az Állatkórház állatorvosaihoz!